Ogłoszenie

Zespół orzekający

Najbliższe posiedzenie zespołu orzekającego odbędzie się

23.01.2019 r. godz. 800

Galerie


Witaj na stronie Powiatowej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Tarnowie
Całoroczne zajęcia grupowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiesława Pijanowska-Bysiek   
czwartek, 13 lipca 2017 10:59

W Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tarnowie rozpoczęły się całoroczne zajęcia grupowe prowadzone przez logopedę mgr Katarzynę Słysz. Uczestniczą w nich dzieci w wieku od 3 do 8 lat, które uczęszczają na zajęcia logopedyczne. W Podróży z bajką dzieciom towarzyszy rodzeństwo, rodzice oraz dziadkowie. Podczas zajęć obcowanie z książką jest zabawą, rozrywką, która pobudza do twórczego myślenia i działania. Każde spotkanie to nowa podróż wraz z nową książką i okazja do uczestniczenia w różnych formach aktywności. Głównymi celami zajęć są: promowanie rodzinnego czytania, czytania interaktywnego, rozwijanie wyobraźni, poprawa koncentracji i pamięci, rozwijanie myślenia przyczynowo – skutkowego, wzbogacanie słownictwa, rozwijanie i doskonalenie umiejętności tworzenia wypowiedzi zdaniowych oraz narracyjnych, doskonalenie poprawnej artykulacji, doskonalenie techniki czytania oraz czytania ze zrozumieniem.

 


Poprawiony: czwartek, 27 lipca 2017 12:34
 
Majowe głośne czytanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiesława Pijanowska-Bysiek   
poniedziałek, 08 maja 2017 10:58

"Majowe głośne czytanie w Tuchowie"

Dnia 11.05.2017r. Powiatowa Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Tarnowie, Filia w Tuchowie zorganizowała majowe głośne czytanie dla dzieci i młodzieży w Bibliotece Publicznej w Tuchowie.
Sprawozdanie ze spotkania oraz galeria zdjęć w załączeniu.

Całość sprawozdania w pdf.


Poprawiony: piątek, 02 czerwca 2017 13:07
 
Spotkanie dla logopedów 2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiesława Pijanowska-Bysiek   
czwartek, 04 maja 2017 11:13

Kolejne spotkanie dla logopedów z terenu działania Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie Filia w Tuchowie

"Mutyzm wybiórczy - jak pracować z dzieckiem?"

Dnia 7 czerwca 2017 r. o godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie o charakterze warsztatowym i superwizyjnym dla logopedów pracujących na terenie gmin: Ciężkowice, Gromnik, Ryglice (Joniny, Kowalowa, Bistuszowa, m. Ryglice), Rzepiennik Strzyżewski, Tuchów, Szerzyny.
Zgłoszenia przyjmowane są do 25 maja 2017r.

Całość informacji w pdf.


Poprawiony: czwartek, 04 maja 2017 11:20
 
Czytajmy dzieciom ... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiesława Pijanowska-Bysiek   
wtorek, 28 lutego 2017 08:34

Czytajmy dzieciom

Logopedzi pracujący w Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Tarnowie zachęcają do codziennego czytania dzieciom, zachęcają do czytania interaktywnego. Czytanie interaktywne jest zabawą, rozrywką, pobudzającą do myślenia, do działania. Wspólne czytanie buduje więź między czytającym i słuchaczem. To od dorosłego zależy, czy czytanie książki będzie wspólnym doświadczaniem czy biernym odtwarzaniem.
Na stronie Poradni w menu po lewej stronie, w sekcji "O nas" zamieściliśmy nową zakładkę "Czytajmy dzieciom". Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułów:
* Czytanie interaktywne - czytanie angażujące dziecko
* Książki do wspólnego czytania
* Radiowe recenzje książek dla dzieci prezentowane w Radio RDN Małopolska przez Katarzynę Słysz i Sabinę Rosołowską - Patułę - logopedów pracujących w Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Tarnowie


Poprawiony: poniedziałek, 13 marca 2017 13:57
 
Europejski Dzień Logopedy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiesława Pijanowska-Bysiek   
piątek, 24 lutego 2017 07:52

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Marzec 2017

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy kolejny raz logopedzi Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie zorganizowali spotkania informacyjno - warsztatowe w ramach sieci współpracy i samokształcenia dla terapeutów mowy pracujących na terenie powiatu tarnowskiego.

Sprawozdanie ze spotkania w załączeniu.

Całość sprawozdania w pdf.


Poprawiony: wtorek, 28 marca 2017 09:25
 
Warsztaty dla nauczycieli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiesława Pijanowska-Bysiek   
poniedziałek, 20 lutego 2017 11:57

Warsztaty dla nauczycieli z terenu działania Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie Filia w Tuchowie

"Motywacja - klucz do powodzenia w pracy nauczyciela"

Dnia 30 marca 2017 r. w godz. 14.00 - 17.00 odbędą się zajęcia warsztatowe dla nauczycieli pracujących w szkołach na terenie gmin: Ciężkowice, Gromnik, Ryglice (Joniny, Kowalowa, Bistuszowa, m. Ryglice), Rzepiennik Strzyżewski, Tuchów, Szerzyny. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 marca br.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Całość informacji w pdf.


 
Spotkanie dla logopedów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiesława Pijanowska-Bysiek   
poniedziałek, 13 lutego 2017 13:37

Spotkanie dla logopedów z terenu działania Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie Filia w Tuchowie

Dnia 22 marca 2017 r. o godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie o charakterze warsztatowym i superwizyjnym dla logopedów pracujących na terenie gmin: Ciężkowice, Gromnik, Ryglice (Joniny, Kowalowa, Bistuszowa, m. Ryglice), Rzepiennik Strzyżewski, Tuchów, Szerzyny.

Całość informacji w pdf.


Poprawiony: poniedziałek, 13 lutego 2017 13:39
 
Punkt Konsultacyjny w ZS Szerzyny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiesława Pijanowska-Bysiek   
poniedziałek, 13 lutego 2017 13:02

Punkt Konsultacyjny w Zespole Szkół w Szerzynach
Powiatowa Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Tarnowie, Filia w Tuchowie kontynuuje prowadzenie punktu konsultacyjnego w Zespole Szkół w Szerzynach w godzinach 8.30 - 12.00. Zapraszamy Dyrektorów Szkół, Nauczycieli i Rodziców na konsultacje w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Terminarz dyżurów w załączeniu.

Całość w pdf.


Poprawiony: poniedziałek, 13 lutego 2017 13:20
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 9